Wyciskarka wolnoobrotowa – dlaczego warto i jaką wybrać?

swiezy sok

Jeszcze do niedawna w wielu gospodarstwach domowych pojawiały się sokowirówki. Dziś coraz większą popularnością cieszą się jednak wyciskarki wolnoobrotowe. Urządzenia te również pozwalają uzyskać smaczne i zdrowe napoje. Sposób ich działania różni się jednak od dawniej używanych sprzętów, co niesie za sobą wiele zalet. Jakie są korzyści posiadania wyciskarki do soków i na co zwrócić uwagę przy dokonywaniu wyboru?

Czym różni się wyciskarka od sokowirówki?

Do najważniejszych cech wyciskarek wolnoobrotowych można zaliczyć fakt, że pozwalają one przyrządzać napoje z różnych owoców, warzyw, a nawet ziół. Zakres możliwych do wykorzystania jarzyn jest tutaj dużo większy niż w przypadku sokowirówek. Soki uzyskane za pomocą nowoczesnych urządzeń zawierają miąższ. Sposób ich działania pozwala na zachowanie wszystkich lub większości witamin oraz składników mineralnych. Wyciskane owoce i warzywa nie ulegają też podgrzewaniu podczas pracy urządzenia. Warto ponadto wiedzieć, że wyciskarka wolnoobrotowa pracuje cicho. Korzystanie z niej jest więc mniej kłopotliwe.

Czy urządzenia ta posiadają wady? Osoby rozważające zakup wyciskarki powinny pamiętać o tym, że działanie takich sprzętów jest zwykle wolniejsze od działania sokowirówek. Poszczególne modele mogą pracować w różnym tempie. Przygotowanie pełnowartościowego soku bez utraty cennych składników może wymagać nieco cierpliwości. Efekty bez wątpienia wynagrodzą jednak czas oczekiwania. Nowoczesne wyciskarki posiadają też wiele praktycznych rozwiązań ułatwiających czyszczenie.

Jak wybrać wyciskarkę wolnoobrotową?

Planując zakup takiego urządzenia należy przyjrzeć się podstawowym różnicom pomiędzy modelami. Odpowiednio dobrana wyciskarka wolnoobrotowa powinna być dopasowana do rodzaju warzyw i owoców, z jakich przyrządza się soki. Maszyny o mocy od 100 do 150 W dedykowane są miękkim owocom. Chcąc robić soki z twardszych jarzyn, takich jak seler czy buraki, należy wybrać wyciskarkę o mocy min. 180 W.

Poszczególne modele mogą posiadać też dodatkowe funkcje. Dobra wyciskarka wolnoobrotowa, dzięki dostosowaniu odpowiednich części, pozwoli przyrządzić również smoothie i sorbety. Zaleca się stawiać na produkty renomowanych marek oferujących długą gwarancję. Możliwy jest ponadto zakup urządzeń, do których dołączono książeczki z przepisami. Interaktywne wyciskarki nowej generacji pozwalają łączyć się z aplikacjami mobilnymi podpowiadającymi, jakie koktajle przygotować. Dobrej klasy urządzenie do przyrządzania soków pozwoli zadbać o zdrowie całej rodziny.

Dodaj komentarz