Szynka serrano – czemu zawdzięcza swoją popularność?

Nowości w kuchni są zawsze rozpoczęciem przygody z wyjątkowymi smakami. Jeszcze lepiej, gdy nowe produkty są nie tylko smaczne, ale co więcej zdrowe. Dobrym przykładem jest szynka serrano hurt. Warto dodać ją do diety jako jeden z lepszych składników zagranicznych. Jednak jak ją kupić, by mieć pewność, że jest zdrowa i wyróżnia się wysoką jakością? 

Czym jest szynka serrano hurt?

Na początku warto dowiedzieć się czym jest szynka serrano hurt. To szynka hiszpańska, która wyróżnia się wyjątkowym smakiem i składem. To szynka znana już na całej Europie. Przez wiele osób może być nazywana szynką górską. Czym jednak się wyróżnia i czemu cieszy się tak dużą popularnością?

Szynka ta to surowe misą wieprzowe z kością, którego dojrzewanie trwa od kilku miesięcy do nawet kilku lat. Mięsa z dodatkiem soli suszy się przez długi czas. Przez ten okres dojrzewania szynka traci niemal połowę swojej wagi, a w większości jest to utrata tłuszczu. To właśnie dzięki tak długiemu dojrzewaniu wyróżnia się niepowtarzalnym smakiem.

Jaki jest najlepszy importer produktów hiszpańskich?

Decydując się na zamówienie szynki serrano warto sprawdzić jaki importer produktów hiszpańskich jest godny zaufania. Najlepiej poszukać kilku importerów i sprawdzić ich ofertę zarówno pod względem jakości, jak i cen. Dzięki temu wybranie tego najlepszego będzie łatwiejsze.

Warto jednak wiedzieć, że znaczenie ma to skąd pochodzą produkty hiszpańskie. Powinny być oryginalne i pochodzić od sprawdzonych oraz zaufanych producentów. Tylko wtedy można mieć pewność, że produkty spożywcze z Hiszpanii będą miały swój oryginalny smak, a co więcej będą zdrowe.

Czy szynka serrano jest zdrowa?

Wiele osób zastanawia się, czy szynka sarrano jest zdrowa. Jej największą zaletą jest to, że składa się z małej ilości tłuszczu. Dzięki temu świetnie sprawdza się jako element diety niskotłuszczowej. Dodatkowo dostarcza do organizmu znacznie więcej protein, niż klasyczna szynka.

Wiedząc nieco więcej na temat tego produktu, można zdecydować, czy jest warta uwagi.

Dodaj komentarz