Plono-branie w Katowickiej – degustacje, ekosaszetki oraz nasiona łąk kwietnych

zielona przestrzeń

W Miejskiej Farmie w Katowickiej ostatni weekend wakacji upłynie pod znakiem… żniw. Oficjalnym zwieńczeniem działalności zielonej przestrzeni w niedzielę, 29 sierpnia, będzie Plono-branie.  W ramach wydarzenia rozdawane będą warzywa i zioła w ekosaszetkach oraz nasiona łąk kwietnych. Odbędzie się też degustacja zdrowych przekąsek. Wstęp wolny.

Miejska Farma w Katowickiej to już kultowe miejsce na mapie Śląska. Od początku funkcjonowania jest przestrzenią edukacyjną i strefą odpoczynku od miejskiego zgiełku, stworzoną z myślą o mieszkańcach aglomeracji. Teraz nadszedł czas na podsumowanie działalności oraz rozdysponowanie zbiorów, zlokalizowanego w centrum miasta ogródka. Chętni, po raz ostatni w 2021 roku, będą mogli go odwiedzić w dniach 27-29 sierpnia.

Plono-branie w Miejskiej Farmie

W najbliższą niedzielę, 29 sierpnia, w godz. 10:00-18:00 wszystkie plony, w tym: marchewka, pietruszka, kapusta, rozmaryn czy mięta, trafią do uczestników Plono-brania w specjalnych ekosaszetkach. To jednak nie wszystkie niespodzianki, jakie Galeria przygotowała dla swoich gości w związku z wydarzeniem! Rozdawane będą również nasiona łąk kwietnych do samodzielnego wysiewu. Ich ilość będzie ograniczona. Ponadto na miejscu, we współpracy z najemcami Katowickiej – Mihiderką oraz Nakielnym, serwowane będą wyśmienite potrawy. Wśród smakołyków dostępne będą m.in.: tofurnik, tarty z warzywami, świeżo wyciskane soki oraz wiele innych zdrowych przekąsek.

– Z ogromną przyjemnością przyznajemy, że udało nam się wprowadzić zieleń w miasto, a nasza Miejska Farma w Katowickiej zyskała ogromną popularność. Do tej pory odwiedziło ją około 12 000 osób, w tym zagraniczni turyści, podróżni z całej Polski oraz mieszkańcy aglomeracji. To zresztą już kolejny prośrodowiskowy projekt Galerii, który spotkał się z tak pozytywnym odbiorem. Wierzę zatem, że 29 sierpnia spotkamy się w licznym gronie – mówi Anna Szczerkowska, Marketing Manager Galerii Katowickiej. – Gorąco zachęcam do wykorzystania ostatnich dni wakacji na odwiedzenie naszej zielonej przestrzeni oraz udziału w Plono-braniu – dodaje.

Dodaj komentarz