Olej z czarnuszki w kapsułkach — dlaczego warto na niego postawić?

olej z czarnuszki

Czarnuszka jest jedną z najbardziej cenionych przez ekspertów roślin leczniczych, która posiada wiele różnego rodzaju właściwości. Wykorzystywana była już przez Kleopatrę w starożytnym Egipcie do leczenia infekcji, bólów głowy czy zębów. Obecnie w sklepach możemy znaleźć olej z czarnuszki w kapsułkach lub formie płynnej. Dlaczego warto stosować ten produkt? Podpowiadamy.

Czym charakteryzuje się olej z czarnuszki w kapsułkach?

Coraz więcej osób stosuje olej z czarnuszki. Kapsułki to rozwiązanie dedykowane tym klientom, którzy nie lubią gorzkiego, intensywnego, ostrego smaku tej rośliny, lecz doceniają ją za jej właściwości prozdrowotne. Warto codziennie przyjmować olej z czarnuszki ze względu na to, że posiada on bardzo wysoką zawartość nienasyconych kwasów tłuszczowych. Te z kolei są doskonałym nośnikiem dla witamin, mogą również wspierać regenerację naszych narządów i zapobiegać wielu chorobom cywilizacyjnym. Dodatkowo czarnuszka zawiera cenne kwasy omega-6 wspomagające obniżenie poziomu trójglicerydów, a także przeciwzapalny tymochinon, który może być skuteczny wobec bakterii powodujących przeziębienia i jelitówki.

Jakie właściwości ma olej z czarnuszki w kapsułkach?

Chcąc kupić olej z czarnuszki, należy znaleźć miejsce, które oferuje produkty z działu zdrowa żywność. Sklep online jest najwygodniejszym rozwiązaniem w takiej sytuacji. Właściwości tego produktu są różnorodne, a część z nich jest potwierdzona badaniami naukowymi. Olej z czarnuszki to naturalny lek dla osób zmagających się z alergiami i nawracającymi infekcjami dróg oddechowych. Łagodzi objawy refluksu, wrzodów żołądka i dwunastnicy, a także zatruć pokarmowych.

Olej z czarnuszki obniża poziom cholesterolu i cukru we krwi, hamując rozwój cukrzycy typu drugiego i wielu chorób sercowo-naczyniowych. Sprawdza się również wtedy, gdy nasz układ odpornościowy zmaga się z nawracającymi infekcjami. Może być wykorzystywany też na skórę i włosy przeciwdziałając ich wypadaniu i wspomagając leczenie trądziku, łupieżu czy AZS.

Dodaj komentarz