Kuloodporna kawa – obowiązkowy napój w keto diecie

kawa kulodporna

Kawa kuloodporna to napój zalecany do regularnego spożywania w diecie ketogenicznej. To nic innego jak napar z tłuszczem, którym jest łyżka masła lub oleju kokosowego. Wtajemniczeni dodają do niej również olej MTC – najlepszy keto suplement pomagający w odchudzaniu. Dowiedz się, jakie są zalety tego wyjątkowego napoju.

Do uzyskania najlepiej jakości naparu potrzebujesz odpowiedniego naparu, uzyskanego z wysokogatunkowej kawy, dobrze zaparzonej. Sprawę rozwiązuje odpowiednia maszyna, która będzie Cię wspierać w procesie redukcji wagi. Wyborną kwintesencję aromatu uzyskasz, stosując profesjonalną kawiarkę, której idealny napar osłodzi wyjątkowym smakiem trudy zrzucania wagi. Polecane są ekspresy La Pavoni, ponieważ w łatwy sposób pomogą Ci uzyskać prawdziwy rarytas – włoską, oryginalną kawę. Kuloodporny napój ma swoich zwolenników i przeciwników. Oto skąd się wzięła taka kawa i jak ją przyrządzać w czasie wysokotłuszczowej diety.

Kuloodporna kawa – kto ją wymyślił?

Jej twórcą jest Dave Asprey, amerykański przedsiębiorca, który nauczył się przyrządzania kuloodpornej kawy w Tybecie, gdzie miejscowa ludność dodawała do herbaty masło z mleka jaków. Zwyczaj znany jest w wielu innych kulturach, ale Asprey pierwszy włączył taki sposób przyrządzania do amerykańskiej kuchni – herbatę jednak wymienił na kawę. W roku 2013 roku założył firmę, znaną obecnie jako „Bulletproof”, w której edukuje, jak pić kuloodporną kawę i sprzedaje wszystko, co jest potrzebne do jej zrobienia. Opracował także całą kuloodporną dietę.

Ketogeniczne odżywianie polega na tym, że zdecydowanie ogranicza spożycie węglowodanów, zamieniając je na tłuszcze. Organizm z nich czerpie swoją energię – kiedy spożycie węglowodanów jest niewielkie, spala tłuszcz. Źródłem zdrowego tłuszczu są jajka, awokado, masło, oleje roślinne, orzechy, ryby i czerwone mięso. Dzięki ich spożywaniu osiąga się spektakularne efekty, dlatego ta metoda żywienia jest tak popularna. Jednym z plusów keto diety jest brak uczucia głodu, który zazwyczaj towarzyszy odchudzaniu, z racji wysokiej ilości tłuszczów oraz wysokiemu poziomowi nasycenia. Kawa kuloodporna odgrywa więc niemałe znaczenie w takim menu.

Czy kuloodporna kawa rzeczywiście pomaga?

Napój powoduje przypływ energii i redukuje uczucie głodu. Jest idealny na początek dnia, do wysokobiałkowego śniadania, polecanego w tej diecie. Kawa kuloodporna zawiera kofeinę, a więc przyspiesza metabolizm, poprawia ukrwienie i dotlenia tkanki. Stymuluje również ośrodkowy układ nerwowy, korzystnie wpływając na pracę mózgu i poprawiając funkcje poznawcze. Ma właściwości odchudzające, ponieważ zwiększając udział tłuszczu w diecie, zwiększasz produkcję ciał ketonowych, co może przyczynić się do szybszej utraty zbędnych kilogramów. Każdy jednak sam powinien sprawdzić oddziaływanie keto kawy na sobie. Jak ją przyrządzić?

Zaparz dobrej jakości kawę – najlepiej ekologiczną, naturalnie paloną. Możesz posłużyć się podwójnym espresso z kawiarki. W głębokim naczyniu połącz napar z dwiema łyżeczkami oleju kokosowego lub dwoma łyżkami klarowanego masła. Proporcje można dostosować do własnych upodobań, jednak najważniejsze jest, by wszystkie składniki były jak najlepszej jakości, a kawa zaparzona tuż przed sekundą. Teraz wszystko zmiksuj przez 30 sekund, do uzyskania jednolitej cieczy, z jasną pianką na wierzchu. Możesz ją połączyć z roślinnym mlekiem i cynamonem, by rozkoszować się wspaniałym smakiem.

Możesz spróbować kuloodpornej kawy nie tylko w diecie ketogenicznej, ale także podczas tradycyjnego odżywiania. Pamiętaj jednak, że nie powinna ona zastępować żadnego posiłku. Pełnowartościowe śniadanie to podstawa zdrowego trybu życia!

Dodaj komentarz