Ekspresłówka #15 Szczerość. Patologiczna

Kiedy uczęszczałam do liceum ogólnokształcącego, usłyszałam od jednej z nauczycielek komentarz w moim kierunku: „Agata, twoja szczerość jest patologiczna. Niszczysz mi system”. Możliwe, że mam lekkiego Aspergera, bo do tej mojej cechy trzeba też doliczyć pewną niezdarność ruchową. Już się z tym pogodziłam, że nie zostanę Miss Gracji.

rekruter

Po skończonych studiach wróciłam do rodzinnej miejscowości i podjęłam długotrwałe (w mojej opinii) i bezskuteczne próby znalezienia stosownego zatrudnienia. Szybko przerzuciłam się na ogłoszenia z Wrocławia. Pojechałam na kilka rozmów kwalifikacyjnych. Na ostatniej z nich na pytanie, dlaczego chcę pracować w tej właśnie korporacji, po omówieniu ewentualnego wynagrodzenia, padła kompulsywna odpowiedź:

– Bo od kilku miesięcy szukam pracy w moim małym miasteczku, mieszkam z rodzicami i jestem na ich utrzymaniu. Już mnie to męczy, a nawet mam dość. Pójdę do pierwszej pracy, którą mi zaoferują.

Rekrutujący mnie kierownik działu zrobił oczy jak pięć złotych. Jestem pewna, że wszystkie osoby przede mną opowiadały, że wiele wniosą do firmy i będą się tam realizować jak nigdzie indziej. Miał się skontaktować w ciągu trzech dni. Zadzwonił wieczorem tego samego dnia.

Teraz wróciłam do tej pracy po ponad czteroletniej przerwie. Szkolę się z nowymi pracownikami, którzy na pytanie instruktora „dlaczego właśnie tutaj chcesz pracować”, odpowiadali, że ta praca rozwinie ich również na gruncie osobistym i oni się będą tutaj realizować. Gdy kolejka doszła do mnie, wypaliłam:

– Wróciłam do tej pracy, bo cztery lata siedziałam w domu z dziećmi, a teraz chciałabym pobyć trochę z dorosłymi.

Kurtyna.


szkolenie

Pin It

11 przemyśleń nt. „Ekspresłówka #15 Szczerość. Patologiczna”

  1. Agata, z wielką sympatią dla Ciebie i bloga, jednak sobie nie odmówię (tak filologicznie): możesz mieć Aspergera, a nie Aspargera, a wcześniej kiedyś tam Ci się włączył, a nie załączył zegar biologiczny. Przecież go nie masz w załącznikach:).

  2. Jakbym siebie slyszala 🙂 Miszcz dyplomacji 😀
    Twoje przepisy w wiekszosci sa nie dla mmie, ale pioro masz swietne 🙂
    Pozdrawiam, J.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *